Historie týmu

Začátek paintballu a týmu SAS ve Lhenicích je někdy v roce 2001, kdy si parta kluků začala půjčovat zbraně ZGP. Z této party zbyl v současném týmu SAS Lhenice jen Karel

Dalším důležitým obdobím byl rok 2004, kdy došlo k nákupu vlastních zbraní značky Spyder a k týmu se přidává Jindra. V období roku 2004 a 2005 tým hraje v okolních lesích a účastní se malých her pořádaných paintballovým týmem v Prachaticích a na hřišti Borek u Českých Budějovic.

Na začátku roku 2006 přichází do týmu Láďa. V létě roku 2006 se tým účastní své první větší akce Sever proti Jihu 2006 (Pohanský Pes), kde se seznamuje s týmy z Týna nad Vltavou, SASR Písek a Kerberos České Budějovice. Týmy začínají uskutečňovat menší akce v prostoru Mokré u Českých Budějovic a v prostoru Oldřichov u Písku. V létě roku 2006 se do týmu přidává David a Kalda.Na podzim odjíždí Karel spolu s týmem Trident Holubov na akci Warzona 2006 (MG).

V roce 2007 má tým SAS Lhenice největší počet 12-ti hráčů. Část se v roce 2007 účastní další větší akce Alej prokletí 2007 (Pohanský Pes) spolu s týmem Trident Holubov. Během roku tým pořádá menší military akce s ostatními týmy z jižních Čech. Za zmínku stojí akce Kolumbie – země kartelové války (SASR Písek), které se účastní i tým Kerberos Blatná. Dále se účastní dalšího úspěšného ročníku Sever proti Jihu 2007 (Pohanský Pes), kde se seznamuje s týmem Marines Třeboň, kdy spolu pořádají již několik let letní akci s noční hrou (SAS a Marines Třeboň) na hřišti Marines Třeboň. V létě roku 2007 uspořádal spolu s týmem z Prachatic první ročník turnaje ve sportovním paintballu Nafukovačky Lhenice 2007 (SAS Lhenice), který se opakoval i v roce 2008. Na podzim roku 2007 tým udělal svou první větší military akci ve Lhenicích Údolí A shau – boj o kótu 937 (SAS Lhenice), z této podzimní akce vznikla tradice.

V roce 2008 stojí za zmínku jarní akce Černý jestřáb postřelen (SASR Písek), kde spolu s týmem Kerberos Blatná přijel i tým SPAS. V létě se tým SAS Lhenice účastnil zatím posledního ročníku akce Sever proti Jihu (Pohanský Pes), poprvé byl jako tým na akci Warzona 2008 (MG). Na podzim tým pořádá akci Normandie 1944 (SAS Lhenice).

Ke konci roku 2008 je tým SAS Lhenice spoluzakladatelem Jižanské konfederace, která byla vytvořena za účelem vytváření větších her v jižních Čechách s možností účasti menších a začínajících týmů.

První větší akci v roce 2009, již pod záštitou Jižanské konfederace byla Operace Kongo (SASR Písek), kde se poprvé předvedly nové týmy Big Red One Kaplice a Sedmá rota Protivín. Dále se účastní své zatím nejtěžší akce Letní vyvedení 2009 (MG). V tomto roce začíná mít tým problémy s účastí svých hráčů na trénincích a akcích. Proto se účastní spolu s výběrem hráčů z Jižanské konfederace akce Warzona 2009 (MG). V listopadu pořádá zatím svou nejpovedenější akci Odpor – partizánská válka (SAS Lhenice). Ke konci roku tým došel k názoru, že smysl Jižanské konfederace za současného počtu a přístupu hráčů v jižních Čechách, nemá a dohodl se s nejvěrnějšími hráči military paintballu z týmů SASR Písek, Kerberos Blatná a Partisan Rangers Týna nad Vltavou na jejich vstupu do řad týmu SAS Lhenice, kdy bude kladen větší důraz na taktické secvičování týmu pro účast na akcích pro rok 2010, které pořádají military kluby z ČR pro prověřené týmy. Do týmu SAS Lhenice vstoupili hráči Levit, Pája, Pepa (Kerberos Blatná), Pěnda, Tony (SASR Písek) a Metox (Partisan Rangers Týn nad Vltavou).

Hned první větší akcí v roce 2010 byla Siberie 2010 (Forest), dále Bojová Patrola 2010 (Bratránci), Letní vyvedení 2010 (MG), Barakunda (Barakuda), Mordloch 2010 (Two Towers). Za Jižanskou konfederaci to byla akce Jantarová komnata (SASR Písek), Agent (Big Red One Kaplice), Pravda o štěchovickém pokladu, aneb umrznutí německého vojáka v listopadu (SAS Lhenice).

Rok 2011 nám zatím začíná…

Autor: Jindra